Connect with us

10 zajímavých faktů o pizze

ostatní

10 zajímavých faktů o pizze

Pizza je jedním z nejoblíbenějších jídel po celém světě. Její původ sahá až do starověkého Říma, kde se poprvé objevila. Dnes je pizza oblíbená po celém světě a existuje mnoho různých druhů a stylů. V tomto článku se podíváme na 10 zajímavých faktů o pizze, které vás možná překvapí.

 1. Pizza je oblíbeným jídlem po celém světě. Její původ sahá až do starověkého Říma, kde se poprvé objevila. Dnes je pizza oblíbená po celém světě a existuje mnoho různých druhů a stylů.
 1. Nejdražší pizza na světě byla prodána za více než 12 000 dolarů. Tato pizza obsahovala ingredience jako kaviár, humr a zlaté listy.
 1. Největší pizza na světě byla upečena v roce 2012 v Itálii. Měřila přes 40 metrů v průměru a vážila více než 23 tun.
 1. Pizza Margherita je jedním z nejznámějších druhů pizzy. Byla pojmenována po italské královně Margheritě Savojské a jejích barvách – červené (rajčatový základ), bílé (mozzarella) a zelené (bazalka).
 1. Pizza Hut je jednou z největších řetězců pizzerií na světě. Byla založena v roce 1958 v USA a dnes má pobočky po celém světě.
 1. Pizza je oblíbeným jídlem mnoha celebrit. Například herec George Clooney, zpěvák Ed Sheeran a fotbalista Cristiano Ronaldo jsou známí tím, že mají rádi pizzu.
 1. Pizza je vysoce kalorické jídlo. Průměrný kousek pizzy obsahuje přibližně 285 kalorií, což z ní činí relativně těžké jídlo.
 1. Pizza je oblíbeným jídlem pro rozvoz. Mnoho pizzerií nabízí rozvoz pizzy přímo k vašim dveřím, což je ideální pro ty, kteří nemají čas vařit.
 1. Pizza může být sladká i slaná. Existují různé druhy sladkých pizz s ingrediencemi jako ovoce, čokoláda nebo marshmallow.
 1. Pizza je skvělým jídlem na oslavu. Mnoho lidí si objednává pizzu na oslavy narozenin, večírky nebo sportovní události.

  Tip: Chcete si dopřát pravou italskou pizzu, ale na přípravu nemáte čas, nebo náladu? Máme pro vás řešení. Objednejte si u Rozvoz pizza Brno Vinohrady, případně zavítejte doitalského bistra Brno Caruso. Vše z těch nejlepších těstovin a připravené rozeným Italem.

Continue Reading

ostatní

Top posledních 30 dní

Náhodné články

To Top