Connect with us

Pizzová Přehlídka: 10 Fascinujících Faktů O Nejoblíbenějším Italském Pokrmu

ostatní

Pizzová Přehlídka: 10 Fascinujících Faktů O Nejoblíbenějším Italském Pokrmu

Pizza je bezesporu jedním z nejoblíbenějších jídel na světě. Ale znáte všechny zajímavosti a fakta o této ikonické italské specialitě? Připravte se na pizzovou přehlídku a objevte 10 fascinujících faktů o pizze.

1. Původ:

Pizza má své kořeny v Neapoli, Itálii, kde byla poprvé připravena v 18. století. Původní verze pizzy se nazývala „pizza Margherita“ a byla pojmenována po italské královně Margheritě Savojské.

2. UNESCO:

V roce 2017 byla neapolská pizza zapsána na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. To ukazuje na její význam a kulturní hodnotu pro italskou společnost.

3. Kulinární Pravidla:

Podle pravidel Associazione Verace Pizza Napoletana (AVPN) by měla být pravá neapolská pizza vyrobena z konkrétních ingrediencí, jako je italská 00 mouka, San Marzano rajčata, mozzarella di bufala Campana a extra panenský olivový olej.

4. Největší Pizza:

Podle Guinnessovy knihy rekordů byla největší pizza na světě připravena v roce 2012 v italském městě Rome. Měla průměr 1261,65 metru a byla vyrobena z 2000 kg mouky, 2000 kg rajčatové omáčky a 2000 kg mozzarelly.

5. Různé Varianty:

Existuje nekonečné množství variant pizzy po celém světě, od klasických italských stylů po moderní a experimentální příchutě. Každá kultura má své vlastní oblíbené přísady a způsoby přípravy.

6. Pizza Hut:

První restaurace Pizza Hut byla otevřena v roce 1958 v americkém městě Wichita, Kansas. Od té doby se Pizza Hut stala jedním z největších řetězců pizzerií na světě.

7. Sýr nebo Omáčka Nejprve?:

Existuje dlouhá debata mezi pizzovými milovníky o tom, zda by měl být sýr nebo rajčatová omáčka na pizzu nejprve. Každý má svůj vlastní názor a preference!

8. Pizza na Mezinárodní Vesmírné Stanici:

V roce 2001 byla první pizza doručena na Mezinárodní Vesmírnou Stanici (ISS) prostřednictvím raketoplánu. Astronauti si dopřáli italskou pizzu jako součást experimentu s potravinami ve vesmíru.

Tip: Pokud jste dostali chuť na autentickou italskou kuchyni tak navštivte OC Letňany pizza těstoviny Caruso, případně využijterozvoz těstoviny pizza Letňany. Vše čerstvé a připravené rozeným italem.

9. Pizza na Snídani:

V některých částech světa, jako je Jižní Korea a Japonsko, je pizza běžně konzumována jako snídaně. Mnoho restaurací nabízí speciální snídaňové varianty, které zahrnují vejce a další tradiční snídaňové ingredience.

10. Nejdražší Pizza na Světě:

Nejdražší pizza na světě, známá jako „Luis XIII“, je k dispozici v restauraci Salerno v New Yorku. Je vyrobena z výběrových ingrediencí, včetně kaviáru, chobotnice, homárů a trufflí, a stojí ohromných 12 000 dolarů.

Pizza je nejen pokrm, ale také fenomén, který spojuje lidi po celém světě. Ať už si ji dopřáváte kdekoliv na světě, každý kousek pizzy přináší s sebou příběh, kulturu a společenství.

Continue Reading

ostatní

Top posledních 30 dní

Náhodné články

To Top